Przełomowy Text-Predicting AI mówi, że powstrzymanie Bitcoin’a jest niemożliwe.

Podczas gdy Bitcoin naiwniacy wciąż dodają nowe nekrologi, sztuczna inteligencja wydaje się myśleć, że kryptoński król jest tutaj, aby pozostać.

Wirusowy tweet napisany przez GPT-3, zdumiewający model generowania tekstu stworzony przez OpenAI z San Francisco, mówi, że to niemożliwe, aby zatrzymać Bitcoina.

„Myślę, że nie da się już zatrzymać Bitcoin Future, ale myślę też, że nie da się już zatrzymać Bitcoina“.
AI też może być wredna.
Tweet, który brzmi jak coś napisanego przez twój zwykły kryptoński wpływer Twittera, został wygenerowany przy pomocy aplikacji opracowanej przez współzałożyciela Azuro, Sushanta Kumara.

Oparty na niewiarygodnie potężnym modelu językowym GPT-3, jest w stanie pisać prawie nieodróżnialnie od człowieka.

Po dłuższej przeróbce tego modelu dowiedzieliśmy się, że aplikacja jest w stanie powiedzieć kilka niezbyt krzykliwych rzeczy o wiodącej na świecie kryptokur walucie. Pewnego razu skierowała kryptofladę do barona Johna McAfee’a, nazywając BTC „pieniędzmi z przeszłości“.

Bez względu na to, jakie jest twoje uprzedzenie, społeczność techniczna nie może mieć dość GPT-3. Na początku tego miesiąca na blogu pojawiła się informacja o tym, że ten model językowy będzie największą rzeczą od czasu, gdy Bitcoin stał się wirusem, ponieważ w rzeczywistości został stworzony przez flagowy transformator OpenAI.

John McAfee mówi, że Bitcoin nie jest przyszłością i wyjaśnia dlaczego.

Niezliczona ilość przypadków użycia
Ogromny model językowy, który stał się dostępny dla prywatnych testów beta w lipcu, ma 175 mld parametrów, obejmuje ogromną ilość danych szkoleniowych.

Poza tweetowaniem o czymkolwiek, GBT-3 potrafi kodować, pisać fikcje, tłumaczyć teksty, czy rozmawiać z postaciami historycznymi.

Jak donosi U.Today, założyciel Ethereum Vitalik Buterin przewidział, że AI może drastycznie zmienić pracę programistyczną w przyszłości, ale GBT-3 prawdopodobnie nie będzie używany do pisania inteligentnych umów, ponieważ nadal jest podatny na błędy.